Haber

MKE Ankaragücü Başkanı Eryaman Stadı hakkında konuştu

MKE Ankaragücü Başkanı İsmail Mert Fırat, Galatasaray maçı öncesi Eryaman Stadı’na ilişkin yaptığı açıklamada, “Bazı rakiplerle maçlar öncesinde zemin meselesi her zaman polemik haline gelir. Bu konuda karar verecek kurum TFF’dir.”

MKE Ankaragücü Başkanı İsmail Mert Fırat, Trendyol Süper Lig’in 26. haftasında Eryaman Stadı’nda oynanacak Galatasaray maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Konyaspor mağlubiyetinin Galatasaray maçının önemini artırdığını belirten Fırat, “Tüm spor camiasının tartışmasız penaltı olarak yorumladığı pozisyonda 3 dakikalık inceleme sonrasında verilen yanlış karar, Konya’dan puansız ayrılmamıza neden oldu. Bu karara ilişkin VAR kayıtlarını TFF’den resmi yollarla talep ettik.” “Bu kayıtlar daha önce bazı kulüpler için kamuoyuyla paylaşılmıştı. Kulüp olarak TFF’den yanıt bekliyoruz. TFF’nin tarafsız ve eşit bir yönetim anlayışıyla her kulüp için bu kayıtları bizlerle paylaşacağına inanıyoruz” dedi. .

“Bazı rakiplerle oynanan maçlardan önce zemin meselesi her zaman polemiğe dönüşüyor.”

Eryaman Stadı’nın zemini hakkında değerlendirmelerde bulunan Fırat, MKE Ankaragücü ile Gençlerbirliği’nin 2023-2024 sezonunda lig ve kupada toplam 29 maç oynadığını hatırlatarak, “Oynanacak maçlardan önce zemin meselesi her zaman polemik oluyor. Bu konuda karar verecek kurum TFF’dir. 2-6 Şubat tarihleri ​​arasında stadyumda oynanan 3 maçın ardından TFF, 7 Şubat’ta stadyumda inceleme yaparak 8 Şubat’ta oynanacak Gençlerbirliği-Trabzonspor maçına oynanabilir onay verdi. Stadyum, o maçın bitiminden sonra 10 gün süreyle bakıma alındı. Teknolojinin sağladığı tüm imkanlar maksimum seviyede kullanıldı. “Stadyumun bakımı yapılıyor. Ankara’da iklim koşulları mevsim normallerinin oldukça üzerindedir. Bugünkü sahanın durumunun 7 Şubat’ta bildirilen alana göre çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim” dedi.

“Hiçbir kulübün ayrıcalıklı olmadığı bir Süper Lig her kulübün temennisidir.”

Oyuncu sağlığının tüm kulüpler için öncelikli olduğuna işaret eden Fırat, “Akla gelen ilk soru 6 günde 4 müsabakaya çıkan oyuncuların sağlığının, mücadele edecek oyuncuların sağlığından daha değerli olup olmadığıdır.” Aslında TFF’nin vereceği karar bu sorunun cevabını bize verecektir.Türk futbolunun “En büyük sorunu futbol kulüplerinin futbol kurumlarına olan güven sorunudur. Kuralların herkese eşit uygulandığı, hiçbir kulübe ayrıcalık tanınmadığı bir Süper Lig, istisnasız her kulübün arzusudur. Umarım verilecek karar adil olur ve spor kamuoyunda bir kez daha ciddi bir güven kaybına neden olmaz” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu