Haber

Antalya’da Şiddetli Yağışlar Nedeniyle Seller ve Araçlar Mahsur Kaldı

Antalya’daki kötü hava koşullarına ilişkin açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Daha önce görülmemiş bir yağmur gördük. Metrekareye 300 kilogram yağmur düştü. 1.450 personelimiz sahada görev yapıyor. Araçlarda mahsur kalan 900’ün üzerinde vatandaşımızı tahliye ettik.Şu ana kadar bir can kaybı yok, can kaybı olmadan hep birlikte atlatacağız” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün dün turuncu kodla uyardığı Antalya felaketle uyandı. Gece saatlerinde etkili olmayan sağanak yağış birçok adreste su baskınlarına neden oldu. Yollar göle döndü, çok sayıda araç mahsur kaldı. Şiddetli yağışın etkili olduğu 5 merkez ilçede okullar 1 gün tatil edildi.

Kent genelinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle birçok yerde su baskınları yaşandı. Park halindeki araçlar yollarda sürüklenirken, birçok ev sular altında kaldı. Alt geçitlerde su seviyesinin yükselmesiyle birlikte Muratpaşa ilçesi Şarampol alt geçidi sular altında kalarak araç trafiğine kapatılırken, çok sayıda araç mahsur kaldı.

Beş ilçede okullar tatil edildi

Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde devam eden olumsuz hava koşulları, sel ve su baskını nedeniyle; 5 merkezdeki eğitim kurumlarımızda Hijyen kararı gereği 13.02.2024 Salı günü 1 gün eğitime ara verilmiştir. ilçelerde (Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa) “Ayrıca olumsuz hava koşulları nedeniyle 5 merkez ilçemizdeki kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personelimiz 1 gün idari izinli sayılacaktır.”

“Metrekareye 300 kilo yağmur düştü”

Kentteki olumsuz hava koşullarıyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Dün akşam 20.30 sıralarında başlayan ve şiddeti artan eşi benzeri görülmemiş bir yağmur gördük. Metrekareye 300 kilogram yağmur düştü. 1.450 işçimiz hayatını kaybetti. Bölgede çalışıyoruz. 290 aracımızla müdahale ediyoruz. Araçlarda mahsur kalan 900’den fazla vatandaşımızı tahliye ettik. Tüm kurumlarla iş birliği içindeyiz. Yakından takip ediyorum. Gece gündüz görevimizin başındayız. Gerekeni yapacağız. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Acil olmayan vatandaşlarımız evlerinden çıkmamalı. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı söz konusu değil. “Bunu da hep birlikte, sorunsuz bir şekilde aşacağız” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu