Haber

Kolivar’dan ‘Silivri’ açıklaması: Ağzımdan çıkmış gibi yansıtıldı

Katıldığı bir televizyon yayanındaki kelamları nedeniyle gözaltına alındıktan sonra ayrıca toplumsal medya paylaşımlarına dayanılarak “Cumhurbaşkanına hakaret” hatasından tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Lideri Cihan Kolivar, kendisine atfen basına yansıyan “Kimse korkmasın, söyleyeceğini söylesin. Silivri soğuk diyorlar ama hiç soğuk değil” tabirleri için “Ağzımdan çıkmış gibi basına servis edildi” dedi.

AÇIKLAMA YAPTI

“Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir” dediği için gözaltına alındıktan sonra toplumsal medya paylaşımları nedeniyle “cumhurbaşkanına hakaret” kabahatinden tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Lideri Cihan Kolivar tutuklandıktan sonra Avukat Tugay Berk ile görüşmüştü. Bu görüşmeden sonra Kolivar’ın, “Kimse korkmasın, söyleyeceğini söylesin. Silivri soğuk diyorlar ama hiç soğuk değil. Benim evde kalorifer yanmıyor, burada yanıyor” dediği öne sürülmüş ve bu kelamları toplumsal medyada ağır ilgi görmüştü.

Kolivar, toplumsal medya hesabından yeni bir açımlama yaparak, Avukat Berk ile yaptığı sohbetteki kelamlarının farklı noktalara çekildiğini, kendi ağzından çıkmış üzere basına servis edildiğini kaydetti. Kolivar’ın son paylaşımında şu sözler yer aldı:

“Herkese güzel akşamlar. 10.11.2022 tarihinde benimle görüşmek isteyen bir avukatın bu talebini geri çevirmeyerek kendisi ile bir sohbet gerçekleştirdim. Halimi hatırımı sorarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Birebir akşam basında hakkımda birtakım haberler çıktı. Benim ağzımdan çıkmış üzere cümleler basına servis edildi. Bir hasbihalin farklı noktalara çekilerek basına bu halde aktarılmış olmasını şaşkınlıkla karşılamaktayım. Yaşanan bu durum nedeniyle avukatım Bilge Çiftçi ve ailem dışında görüşme yapmak isteyenlerin talebini kabul etmeyeceğimi bilmenizi isterim. Bilindiği üzere söylediklerim nedeniyle buradayım. Basına yansıdığı üzere telaffuzlarım olacak olsa dahi bunu avukatım Bilge Çiftçi yahut oğlum Kerem Kolivar aracılığı ile yaparım. Sağlıcakla kalın…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu