Haber

Yahyalı Belediyesi Sözcü Gazetesi’nin Haberine Tepki Verdi

Sözcü Gazetesi’nin manşetinde yer alan habere, Kayseri’nin Yahyalı Belediyesi’nden tepki geldi: ‘Kaymakam ve Belediye Başkanı, Ellerinde Pençelerle Belediye Başkanı Pirin’in karşısına çıktılar’. Belediyeden yapılan açıklamada, “Bu, kötü niyetle yazılmış asılsız bir haberdir” denildi.

Yahyalı Belediyesi, Sözcü Gazetesi’nin manşetinde yer alan habere tepki gösterdi: ‘Kaymakam ve Belediye Başkanı Meclis’te Pençeli Pirin’in karşısına çıktı’. Haberin kötü niyetli olduğunun belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ulusal yayın yapan Sözcü Gazetesi’nin bugünkü manşeti ‘Kaymakam ve Belediye Başkanı Elleri ve Pençeleri Divanda Şeyhin Karşısında Duruyor’, art niyetle yazılmış asılsız bir haberdir. Haber kaymakamımızı hedef alıyor, İyi bir bürokrat, çalışkanlığıyla öne çıkan bir belediye başkanı.” Ömrünü ilim yolunda geçiren ve birçok insana faydalı olan İlahiyatçı Ali Ramazan Dinç Hoca Efendi’yi hedef alması bizi şaşırtmadı. Türkiye’nin eski karanlık günlerinden çıkan bir zihniyetle yazılan haberlerde “El Pençe Divan Duran” imajı oluşturulmamış, imaj tamamen çarpıtılmıştır. Ali Ramazan Dinç Hoca Efendi’nin dua etmek ve hayırlı olsun dilemek için Asfalt Üretim Tesisi’ni ziyareti sırasında, halkın âlime saygı sonucu ellerini birbirine bağlaması kötü niyetle dile getirilerek ‘El Pençesi Divanı Durdu’ olarak servis edildi. Haberlerde yaratılmak istenen algıyla gerçekler arasında büyük uçurum var. İlçesi için gece gündüz çalışan kaymakamımıza ve 9,5 yıllık görev süresi boyunca gerçekleştirdiği birçok projeyle halka başarıyla hizmet veren belediye başkanımıza yöneltilen bu suçlamayı kabul etmiyoruz. Haberi yapan ve yayınlayan Sözcü Gazetesini şiddetle kınıyoruz. “Kınıyoruz.” – KAYSERİ

besiktasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu