Yaşam

Torbalı ‘Bir Tutam Umut’ Resim Sergisi

Geliri Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri ve SMA hastası Azra’ya bağışlanacak ressamlar Nalan Misal, Meral Doğan Keseler, Havva Karasu ve Şenay Karasu’nun eserlerinden oluşan ‘Bir Tutam Umut’ konulu karma serginin açılışı Güngör, Torbalı’da açıldı.

Dün Torbalı’da çok özel bir sergi açıldı. Geliri Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri ve SMA hastası Azra Güngör’e bağışlanacak ressamlar Nalan Parlak, Meral Doğan Keseler, Havva Karasu ve Şenay Karasu’nun eserlerinden oluşan ‘Bir Tutam Umut’ temalı küme standı , açılışı yapıldı. Torbalı Belediyesi işbirliğiyle açılan stantta onlarca tablo sergileniyor. Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin, Ressam Mustafa Hazar ve küme standına imza atan ressamlar birlikte stantın açılış kurdelesini kesti. Geliri Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencilerine bağışlanacak olan stant, 26 Mayıs’a kadar açık kalacak.

İYİ ŞEYLER SANAT VAR

Serginin açılışında Ressam Şenay Karasu, eğitime ve öğrencilere destek amacıyla Torbalı’da açtıkları standı devam ettireceklerini belirtti. Geçen yıl açtıkları stant ile 16 üniversiteli öğrenciye burs verdiklerini, bu yıl da amaçlarının bu sayının altına düşmemek olduğunu söyledi. Öte yandan sanatın yeteri kadar var olduğunu söyleyen Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin, “Torbalı Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya çok önem veriyoruz. Artık sanatıyla da tanınan bir belediyeyiz. Yarın (Bugün) 3. Metropolis Tiyatro Festivalimiz başlıyor. İyi ki sanat var” dedi. Öte yandan stantta en yüksek fiyattan satılan tablonun tüm geliri ise Torbalı’dan SMA’lı bebek Azra Güngör’ün kampanya hesabına bağışlanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

eynesil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu