Haber

Siirt’te toplantı ve gösteri yürüyüşü 15 gün yasaklandı

Siirt Valiliği, toplantı, gösteri yürüyüşü, oturma eylemi, basın açıklaması gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye ve Irak’ta terör örgütlerine yönelik sürdürülen operasyon ve son dönemde bölgede meydana gelen terör eylemleri dikkate alınarak olası hukuksuzlukların önlenmesi ve üzücü olayların yaşanmaması için tedbirler aldığı belirtildi. ülke.

Açıklamada, valilik ve kaymakamlıklarca uygun görülen faaliyetler ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından düzenlenen programların karar kapsamı dışında kaldığı belirtildi.

“Kamu sisteminin ve güvenliğinin olağan hayatı durduracak veya kesintiye uğratacak şekilde bozulacağına dair önemli işaretler olduğu dikkate alınarak, il genelinde her türlü açık toplantı ve gösteri yürüyüşleri, toplu karşılama ve uğurlama törenleri, kurum ve kuruluşların kendi binaları dışında oturma hareketi, miting, çadır kurma, imza kampanyası, stant açılışı, toplu cenaze töreni, anma töreni, festival, konser, cümbüş, oyun temsili, gösteri türündeki tüm eylem ve faaliyetler, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. ve 19. Maddeleri. 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun maddeleri ve ilgili hususları 30 Ocak 00.01’den 13 Ocak 23.59’a kadar 15 gün süreyle yeterince yasaklanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu