Ekonomi

Ramazan ayında hububat ve bakliyat fiyatlarında artış olacak mı?

Dünya gazetesinin haberine göre İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) Başkanı Kazım Taycı, şunları söyledi: “Nihai miktarlar üzerinde çok büyük bir etkisi olacağına inanmıyoruz. Tahıl, fasulye ve tahıl tarafında artı veya eksi %10 kabul edilebilir bir değer ama bu %20-30 civarında olmayacak. sorun”şeklinde konuştu.

Mevcut suyun kullanımına yönelik rezervlerin daha bilinçli kullanılması gerektiğine işaret eden Taycı, şöyle konuştu: “Endüstriyel tesislerimizde geri dönüştürülmüş suyun mümkün olduğunca doğru arıtma faaliyetleriyle kullanılması konusunda daha fazla yatırıma ihtiyacımız var, böylece suyu, özellikle ısıtma ve soğutma işlemlerinde kullandığımız suyu yeniden kullanabiliriz.”söz konusu.

‘Birkaç kalem üründe düşüş var’

Kazım Taycı, ramazan ayında genel hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve ürünlerinin tedariğinde sıkıntı olmayacağını belirtti. Fiyatlandırmada rastgele bir fiyat artışı olmayacağını söyleyen Taycı, birkaç eserde geri gelmeyi beklediklerini, eser arzında rastgele bir sorun yaşanmayacağını söyledi.

İHBİR Lideri Taycı, Türkiye’nin en verimli ovalarının depremin yaşandığı coğrafyada yer aldığını belirtti. “Yapmamız gereken bölgedeki verimli topraklarımızda üretimin ve hayvancılığın kesintisiz devamını sağlamak”dedi.

atabeyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu