Ekonomi

Mobius’tan kriz sonrası Bitcoin tahmini

Mobius Capital Partners’ın kurucularından Mark Mobius, Bloomberg’e Singapur’da verdiği röportajda Bitcoin için sonraki amacının 10 bin dolar olduğunu söylerken, “çok riskli olması nedeniyle” ne kendi parası ne de müşterilerinin parası ile dijital varlıklara yatırım yapmayacağını ekledi.

Buna karşın Mobius, “Yatırımcıların kriptoya olan inançları nedeniyle, kripto var olmaya devam edecek. FTX’in iflasına rağmen Bitcoin’in fiyatının bu seviyede kalabilmesi hayrete düşürücü” dedi.

Sam Bankman-Fried’in eski CEO’su olduğu FTX platformu ve onun kardeş şirketi Alameda Research’ün çöküşünün kripto piyasasını kaosa sürüklemesinin akabinde, çöküş dalgasının öteki platformlara yayılması hakkındaki tasalar devam ediyor.

Bazı kripto yorumcuları, Bitcoin’de 69 bin dolar düzeyine olan yükselme gerçekleşmeden evvel en son 2020’de görülen 10 bin dolar düzeylerini işaret ediyor.

Deribit platformunun bilgilerine nazaran, kullanım fiyatı 10 bin dolar olan Aralık sonu vadeli satım opsiyonlarının sayısı artış gösterdi. Bu durum, türev yatırımcılarının bu düzeyin test edileceğini iddia ettiği manasına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu