Haber

Katar: Parayla taraftar tutulduğu iddiaları asılsız

Katar FIFA yetkilisi, Batı medyasında yapılan haberlerde 2022 FIFA Dünya Kupası müsabakalarında taraftarların para karşılığında tutulduğuna ait savları kınadı.

Katar haber ajansına nazaran, 2022 FIFA Dünya Kupası İcraa Lideri Nasır el-Hatır, savların dünyanın en değerli spor tertibinin Katar’da başlamasıyla artan sistematik karalama kampanyaları çerçevesinde ortaya çıktığını belirtti.

Bazı Fransız ve İngiliz basınında geçen “karşılaşmalarda bulunmaları için parayla taraftar tutulduğuna” ilişkin iddiaların asılsız olduğunu aktaran Hatır, bu söz konusu iddiaların Dünya Kupası’na konut sahipliği yapan Katar devletinin gücüne kuşku düşürmek amaçlı yeni uğraşlar olduğunu kaydetti.

Hatır, savların Katar’da 30 yıldan uzun bir süredir yaşayan insanlardan bir grubu hafife almak olduğunu ve Dünya Kupası karşılaşmalarını takip edecek kişilerin ücretli taraftarlar olarak nitelendirilmesinin oldukça ayıp olduğunu dile getirdi.

Hatır, açıklamasında “Şampiyonada karşılaşmalar için 1 milyon 300 bin bilet satıldı.” ifadesini kullandı.

Binlerce taraftar FIFA Festivali etkinliklerine katıldı

Doha’da yaklaşık 4 gün evvel düzenlenen FIFA Şenliği prova aktifliklerine binlerce kişi katıldı. Günün erken saatlerinde toplanan kalabalık kümeler destekledikleri ekiplerin formaları ve bayraklarıyla şenlik girişinde hazır bulundu.

Şampiyona boyunca FIFA Şenliğinde tüm dünyadan gelen sanatkarlar tarafından konserler verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu