Haber

Kabine toplanıyor: Gündemde sözleşmeli personele kadro ve EYT olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak Kabine’de kontratlı çalışana takım ve EYT hususlarının gündeme alınması bekleniyor.

Sözleşmeli işçiye takım ile ilgili Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım “Kamudaki tüm sözleşmeli personeli kapsayan düzenleme pazartesi günü Kabine Toplantısı’nda ele alınacak” sözlerini kullanmıştı. Kamuda 600 bine yakın kontratlı işçi bulunuyor.

EYT’nin kimleri kapsayacağı, borçlanma ve yaş kriterlerine ilişkin gerçekleştirilen çalışmalarda gelinen son durum da Kabine’nin gündeminde olacak.

Fahiş fiyat uygulaması yapan büyük marketler başta olmak üzere tüm ticaret hayatında değerli yaptırımlar da Kabine’de masada olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Hazine Maliye ve Ticaret Bakanlıklarımız hassasiyetle takip ediyor. Bu noktada kontroller çok daha farklı uygulamalarla devam edecek. Çünkü para cezası demek ki bunları ıslah etmiyor. Para cezasının dışında atılacak adımları da ilk Kabine Toplantımızda inşallah masaya yatırırız” ifadelerini kullanmıştı.

Toplantının saat 15.00’da başlaması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu