Ekonomi

JB Hunt’ın Geliri 4. Çeyrek Tahminlerini Aştı

JB Hunt Transport Services (JBHT) hisseleri, dördüncü çeyrekte beklenenden yüksek kazanç açıklamasının ardından Perşembe günü piyasa sonrası seansta %2,7 arttı.

Yük taşımacılığı ve lojistik şirketi dördüncü çeyrekte hisse başına kazancını (EPS) 1,47 dolar olarak bildirirken, bu rakam bir önceki yıl hisse başına 1,92 dolar olan hisse başına ortalama analist varsayımının 1,74 doların altındaydı. Şirket, 3,27 milyar dolarlık tahminleri aşarak 3,3 milyar dolar gelir bildirdi ancak önceki yılın aynı dönemine göre %9,5 düşüş gösterdi.

Intermodal hizmetlerden elde edilen gelir, 1,57 milyar dolarlık varsayımın üzerinde 1,62 milyar dolar oldu, ancak önceki yılın dördüncü çeyreğine göre %7,2 düşüş gösterdi.

Şirketin dördüncü çeyrekteki faaliyet kârı yüzde 28 düşüşle 203,3 milyon dolara gerilerken, bu rakam geçen yılın dördüncü çeyreğinde 281,9 milyon dolardı.

Hem cari hem de önceki çeyreklere ilişkin faaliyet kârı, sigortayla ilgili kalemlere ilişkin sırasıyla 53,4 milyon $ ve 64,0 milyon $’lık vergi öncesi tek seferlik ücretlerden olumsuz etkilendi.

JB Hunt, çeyrek için ortalama filo büyüklüğünün 13.214 kamyon olduğunu açıkladı; Bu sayı bir önceki yıla göre yüzde 1,4 oranında artışı ifade ederken, beklenen 13.437 sayısının biraz altında kaldı.

Bu makale Yapay Zeka yardımıyla hazırlanmış, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu