Haber

İstanbul’da dindar eşine şiddet uygulayan kişi tutuklandı

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde dindar eşine şiddet uygulayan ve evinin önünde tehditler savuran kişi tutuklandı.

Eyüpsultan’da yaşayan Dilek Acu (41), 2009 yılında tanıştığı Ahmet Çelik ile dini nikah kıyarak evlendi. Çiftin bu birliktelikten 2010 yılında çocukları dünyaya geldi. Tezlere göre alkol bağımlısı olduğu öne sürülen Ahmet Çelik, eşine hamileyken şiddet uygulamaya başladı. Defalarca şikayet eden Acu, tehditlerine dayanamayıp doğum yaptıktan sonra Ahmet Çelik’ten ayrıldı. Bu sırada Acu, Çelik’e tekrar şikayette bulundu. Yaklaşık 10 yıl aradan sonra 2020 yılında işsiz kalan Acu, Ahmet Çelik’in ailesinin yaşadığı evin karşısındaki arsaya tek katlı bir ev yaparak kızıyla birlikte yaşamaya başladı. Acu’nun evine yerleştirdiği kamera sistemi de Ahmet Çelik tarafından parçalandı. Acu, yaşananların ardından kendini korumak için demir kapı yaptırdı ve evinin önüne barikat kurdu. Olayın gündeme gelmesinin ardından konu ile ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, şahsı yakalayıp gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı Ahmet Çelik, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Burada savcılığa ifade veren zanlı, daha sonra ‘silahla tehdit’ ve ‘nitelikli ısrarlı takip’ kabahatlerinden tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Şüpheli Ahmet Çelik, nöbetçi hakim tarafından ‘silahla tehdit’ hatasından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan nöbetçi hakimlikteki zanlının verdiği ifade ortaya çıktı. Zanlının ifadesinde, “Şikayetçiye bir şey yapmadım. Evden uzaklaştırma kararım olduğu için eve gidemiyorum, tutuklamadan haberim yok.. – İSTANBUL” dediği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu