Haber

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya kalp pili takıldı, Türkiye ziyareti ertelendi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya bugün kalp pili takıldığı açıklanırken, Türkiye ziyaretinin ertelendiği açıklandı.

Binyamin Netanyahu’nun geçen hafta kötüleşmesinin ardından bu hafta geçirdiği ameliyatta kalp pili takıldığı açıklandı. Netanyahu’nun ameliyat sonrası tıp merkezinde müşahede altında tutulduğu belirtilirken, tıp merkezinin ritim bozukluğu bölüm başkanı Roy Beinart, “Pil takma işlemi sorunsuz bir şekilde başarıyla gerçekleştirildi” dedi.

Netanyahu’nun kendisini çok iyi hissettiğini ve hayatının tehlikede olmadığını söyleyen Beinart, yavaş yavaş günlük rutinine döndüğünü söyledi. Başbakanlık tarafından dün yayınlanan videoda Netanyahu, “Bir hafta önce bana bir izleme cihazı takıldı. O cihaz akşam uyarı verdi ve hemen bu akşam kalp pili takmam gerektiğini söyledi.” Netanyahu son durumu hakkında “Kendimi harika hissediyorum ama doktorlarımı dinlemem gerekiyor” dedi.

Türkiye ziyareti ertelendi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun 28 Temmuz’da Türkiye’ye resmi bir ziyaret yapması planlanıyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi beklenen Netanyahu’nun ziyaretinin, geçirdiği ameliyat nedeniyle ertelendiği açıklandı. – TEL AVİV

kucukcekmece-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu