Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Güreş Federasyonu’nun 100. yıl galasına katıldı

gençlik ve SporBakan Osman Aşkın Bak, Türkiye Güreş Federasyonu’nun 100. kuruluş yılı nedeniyle düzenlenen galaya katıldı.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre 100. yıl galasına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Güreş Birliği Lideri (UWW) Nenad Laloviç, UWW Yürütme Konseyi üyeleri, TGF Yürütme Kurulu üyeleri, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Başkanı katıldı. Sekreter Sevinç Gündoğan, Türk Güreş Vakfı Başkanı. Ahmet Ayık, olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu güreşçiler, milli takım sporcuları, antrenörler ve güreş camiasından konuklar katıldı.

Bakan Bak, gecede yaptığı konuşmada cet sporu güreşin başarılarının devamı için çalışmak gerektiğini vurguladı.

2024 Paris Olimpiyat Oyunlarında sporculara başarılar dileyen Bak’ın motive edici konuşması salonda bulunanlardan büyük alkış aldı.

Galanın açılış konuşmasını yapan federasyon başkanı Onur Eroğlu, güreş camiasının 100 yılda yüzlerce Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu yetiştirmiş bir aile olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de başka hiçbir kurum ve kuruluşta, sporun içinde ve dışında, başka sektörlerde, nereye bakarsanız bakın bu kadar çok kişinin Avrupa’ya hakim olduğu ve dünyanın zirvesine çıktığı bir yer göremezsiniz. Güreş bu yüzden Türk’tür. Dünyanın tepesinde duran bayrak Bizler Türklerin ve Türk güreşinin askerleri olarak tüm dünyaya boyunlarını dikmiş olarak bayrağımızı aldığımız gibi o bayrağı da bizden sonra geleceklere teslim etmeliyiz. sancak ustalarımızdan.Teşekkülümüzün birinci asrının son başkanıyım ikinci asrın ilk başkanı olarak sizlerle beraberim.Allah’ın izni ve hepimizin azmi ile Türkiye’nin asrını birlikte yaşayacağız. bilim ve teknoloji ile yetişen ve sürdürülebilir başarıya imza atan sporcularımız.”

Şeref Eroğlu, gecenin anısına Bakan Osman Aşkın Bak ve UWW Başkanı Nenad Laloviç’e güreş ayakkabıları, Türk güreşine katkı sağlayan ve uluslararası şampiyonluklar kazanan isimlere plaket takdim etti.

beylikovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu