Haber

Filistin İnisiyatifi Üyeleri İsrail’in Saldırılarını Protesto Etmek İçin Yürüdü

İSRAİL’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek için bir araya gelen Filistin İnisiyatifi üyeleri, Edirnekapı’dan Sultanahmet Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş sırasında bazı restoranlar protesto edildi.

İSRAİL’in Filistin’e yönelik saldırıları, Filistin İnisiyatifi’nin daveti üzerine Edirnekapı’dan Sultanahmet Meydanı’na yürüyüşle protesto edildi. Filistin İnisiyatifi’nin daveti üzerine Fatih’te ‘El Ele Gazze Şeridi’yle bir araya gelen vatandaşlar saat 15.00’te yürüyüşe başladı. Edirnekapı Bulvarı’ndan başlayan yürüyüş, Fatih Camii, Beyazıt Meydanı’ndan geçerek Sultanahmet Meydanı’na kadar devam etti. Yürüyüşe katılanlar, ‘Katil İsrail, Filistin’den Defol!’, ‘Hamas’a Selam, Direnişe Devam’ gibi sloganlar attı. Yaklaşık 3 saat boyunca Türk ve Filistin bayraklarıyla yürüyen eylemcinin insan zinciri oluşturması üzerine polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

BAZI RESTORANLAR PROTESTO EDİLDİ

Yürüyüş sırasında bazı restoranlarda protestolar yaşandı. Gruptan bazı kadınlar ‘Köftede çocuk kanı var’ sloganları atarak restorana girdi. Sultanahmet Meydanı’ndaki Alman Çeşmesi önünde sona eren yürüyüşte Filistin İnisiyatifi adına açıklama yapıldı, Kur’an-ı Kerim okundu ve Filistin’de hayatını kaybedenler için dualar edildi. Yaklaşık 4 saat süren eylem, okunan duaların ardından huzur içinde sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu