Haber

Filistin Büyükelçisi: Hamas’ın esareti altında değiliz

Filistin’in Abuja Büyükelçisi Abdullah Abu Shawesh, Filistin’in Hamas’ın esareti altında olmadığını ve bunun İsrail’in işgali meşrulaştırmak için kullandığı bir bahane olduğunu söyledi.

Shawesh, İsrail’in Gazze’ye yönelik baskınlarına ilişkin Nijerya’nın başkenti Abuja’daki Filistin Büyükelçiliği binasında düzenlediği basın toplantısında, İsrail hükümetinin Filistinlileri Hamas’tan kurtarmaya çalıştığı iddiasını yalanladı.

Filistin’deki diğer örgütler gibi Hamas’ın da İsrail işgaline direndiğini vurgulayan Shawesh, bu nedenle İsrail’in Hamas’ı yok edemeyeceğini ifade etti.

Shawesh, Hamas’ın İsrail dışında hiçbir ülkeye saldırmadığını vurgulayarak, “(Filistin) Hamas’ın esareti altında değiliz, bu İsrail’in işgalini meşrulaştırmak için kullandığı bir bahane. Beni serbest bırakmak için beni öldürecek misiniz? Eğer bu olursa” dedi. Filistinlilere yardım etmenin yolu budur, bunu kabul edemeyiz.” söz konusu.

Filistinlilerin Hamas’tan kurtulmak için hiçbir zaman İsrail’den yardım istemediğini belirten Shawesh, Hamas’ın İsrail işgalinden 20 yıl sonra kurulduğuna dikkat çekti.

İsrail güçlerinin Gazze Şeridi’ni aralıksız bombalamasının, tüm Filistin halkını temel ihtiyaçlarından mahrum bıraktığına işaret eden Shawesh, “Bu, öldürülenlerin, yıkılan evlerin, yaralananların sayısını saymaya alışkın olduğumuz çok tehlikeli bir aşama. kurbanlara karşı herhangi bir duygu beslemeden insanlar vesaire.” İfadesini kullandı.

hocalar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu