Yaşam

Erkan Özerman yıllar sonra anlattı: Ajda Pekkan cinselliği sembol ettiği için çalışmak istemedim

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Haber Mazeret programının bu haftaki konuğu prodüktör ve organizatör Erkan Özerman oldu. Ajda Pekkan‘ın keşfedilme kıssasını anlatan Özerman, bir projede neden çalışmak istemediğinden de bahsetti.

“CANIMI OKUDULAR AMA İYİ YETİŞTİRDİLER”

Yıllar evvel birçok işi tıpkı anda yapmaya çalıştığından bahseden Özerman, “Fazla adam olmadığı için programları ben yapıyordum. O zaman günde 14 saat çalışıyordum. Şovu yapıyordum, siyasi olaylara koşuyordum, elimdeki makinayı çeviriyordum… O dönem canımı okudular ama iyi yetiştirdiler. Şimdi ‘ben yoruldum’ diyen gençlere bunları vaaz verir gibi anlatıyorum” dedi.

“AJDA CİNSELLİĞİN SEMBOLÜ OLDUĞU İÇİN İSTEMEDİM”

Yunus Emre’yle ilgili bir projede Ajda Pekkan‘la çalışmak istemediğinden bahseden usta isim, kelamlarına şöyle devam etti: “Yunus Emre ile ilgili bir proje yapacaktık ve Ajda Pekkan‘ın yer almasını istediler. Ben Ajda Pekkan‘la yapamam dedim. Ajda Pekkan okursa olmaz, bu orkestra ile de olmaz dedim. Yenilikçi bir şey bulmam lazımdı. Ajda Pekkan’ın Yunus Emre ile ilgili şarkı söylediğini düşünsenize. Bu kadın cinselliğin sembolüydü. Herkes bunu Yunus Emre’nin değil Ajda Pekkan’ın aşkı zannedecek. Ajda Pekkan’a da anlattım bunu. Ajda her vakit çok cazibeli bir bayandı.

“AJDA PEKKAN SİNEMA İLE MEŞHUR OLDU”

Ajda Pekkan’ın keşfedilme hikayesinden bahseden Erkan Özerman, “Mahallenin iki tane güzel kızıydı. Ajda Pekkan, 16 yaşında keşfedildi. O hep şarkıcı olmak isterdi. Ajda’nın meşhur olması müzikten değildi. Ses Mecmuası bir sinema müsabakası düzenlemişti. Kazanan da başrol olacaktı. Ajda müzik ile değil sinema ile meşhur oldu. Hiç sinemayı sevmedi, birinci fırsatta tekrar müziğe kaçtı” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu