Haber

Edremit Belediyesi 7/24 görev başında

Edremit Belediyesi kent genelinde tesirli olan şiddetli yağışlara karşı gerekli tedbirleri alıyor. Belediye takımları 7/24 vazife yapıyor.

Edremit ilçesinde tesirli olan sağanak yağışlarda rastgele bir olumsuzluk yaşanmaması için belediye takımlarının çalışmaları devam ediyor. Evvelce alınan tedbirlere ek olarak 7 gün 24 saat misyonda taşkın tehlikelerine karşı mazgal ve menfezler temizleniyor. Hava kaidelerinin makus seyretmesi halinde ani su baskınları ve taşkınları engellemek için kıyılarda ve trafiğin ağır olduğu cadde ve sokaklarda su kanalları temizlenerek açılıyor.

Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda ekiplerimizi ve araçlarımızı harekete geçirdik. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması gerekli önlemleri alıyoruz. Anlık oluşan olumsuzluklara ve gelen ihbarlara anında müdahale ediliyor. Şiddetli yağış ve fırtınalı havalarda vatandaşlarımızdan dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Olumsuz durumlarda belediyemizin iletişim kanallarından 24 saat bize ulaşabilirler” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu