Yaşam

Ed Sheeran ‘çalıntı şarkı’ davasında ifade verdi: Bunlar benim sözlerim

Dünyaca ünlü pop müzik sanatçısı Ed sheerantelif hakkını ihlal ettiği söylendi Marvin Gaye‘ile ilgili ‘Hadi Başlayalım’New York’ta mahkemede müziğinin mirasçılarıyla yüzleşti.

Duruşmaya Sheeran’ın ‘Thinking Out Loud’ müziğinin ‘Let’s Get it On’ filminden uyarlandığını iddia eden Gaye’nin varisleri de avukatlarıyla birlikte katıldı.

Gaye’nin şarkısının diğer yazarı Ed TownsendDavacılar dahil.

‘Aptal olmalıyım’

100 milyon dolarlık bir telif hakkı davasıyla karşı karşıya kalan Sheeran, iddiaları yalanladı. “Bunlar benim sözlerim. Nasıl yazdığımı anlatabilirim”söz konusu.

Şarkıcı, “Suçladığınız şeyi yapsaydım, sahneye çıkıp bu şarkıyı 20.000 kişinin önünde söylemek için aptal olmam gerekirdi.”ekledi.

Mahkeme 1 hafta sürebilir

Duruşmanın yaklaşık 1 hafta daha sürmesi bekleniyor. Mahkeme, Sheeran’ı telif hakkı ihlalinden suçlu bulursa, kendisinin ve plak şirketlerinin ne kadar tazminat ödeyeceğini belirlemek için ikinci bir duruşmaya geçecek.

32 yaşındaki İngiliz şarkıcı, ‘X’ albümündeki ‘Thinking Out Loud’ modülüyle Grammy Ödülleri’nde Yılın Müziği ve En Uygun Pop Müzik Performansı ödüllerini kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu