Ekonomi

Doğuş Çay “Tarımda Fark Yaratan Firmalar” ödülüne layık görüldü

Doğuş Çay, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteğiyle Güvenilir İşler Platformu tarafından düzenlenen ‘Yeni Yüzyıl Tarım Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Töreni’nde ‘Tarımda Fark Yaratan Firmalar’ ödülüne layık görüldü. .

Sağlam Eser Platformu tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen ‘Yeni Yüzyıl Tarım Programı ve Üretime Gönül Verenler’ Ödül Töreni’nde başarılı çiftçiler ve Türkiye’nin her bölgesinden tarıma değer katan kuruluşlar bir araya geldi. Türkiye ödüllerinin, Adana’da gerçekleştirildi. Doğuş Çay, törende başarılı uygulamaları ve topluma değer katan projeleriyle ‘Tarımda Fark Yaratan Şirket’ ödülüne layık görüldü. Doğuş Çay İdare Meclisi Üyesi Mükemmel Karakan Batallı ödülü, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’den aldı.

‘Yeni Yüzyıl Tarım Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Töreni’nin açılış konuşmalarını Reflex Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Uluğtürkan ve Katı İşler Platformu Lideri Celal Toprak yaptı.

Doğuş Çay’ın ‘Tarımda Fark Yaratan Şirketler’ ödülünü almasından duyduğu mutluluğu dile getiren Doğuş Çay Yönetim Kurulu Üyesi Wonder Karakan Batallı, “Afyon’da yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda bu değerli ödüle layık görüldük. Doğuş Afyon Şeker Fabrikası, Afyonkarahisar ili Emirdağ ilçesinde bulunmaktadır.Çevre ilçe ve köylerdeki çorak tarım arazilerini sulu tarıma dönüştürmek amacıyla arazi satın almaktayız.Arazilerin metrekare olarak küçük olması nedeniyle, bölge yatırım maliyetlerini karşılamakta güçlük çekiyor. Bu nedenle tüm yatırım maliyetlerini karşılayarak bölge üreticilerinin hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Üreticilerimizin her zaman yanındayız, her zaman yanlarındayız. Ülkemizde tarımın ve çiftçilerimizin payı var” dedi.

-iDeal Haber Merkezi-

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu