Haber

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Alanya’da oy kullandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri kapsamında Antalya’nın Alanya ilçesinde sandık başına gitti.
AK Parti Antalya’dan milletvekili adayı Çavuşoğlu, eşi Hülya Çavuşoğlu ile birlikte oyun oynamak için Alanya ilçesi Türkler Mahallesi’ndeki Ayşen Cengiz Urfalıoğlu İlköğretim Okulu’na geldi.
2333 numaralı sandıkta oy kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, yurt içi ve yurt dışında vatandaşların kullanacağı oyların vatana ve millete, barışa, istikrara, barışa ve daha güçlü bir Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.
Bugüne kadar siyasetin her şeyi söylediğini belirten Çavuşoğlu, “Bazen söylenmesi gerekeni söyledik. Bazen de çok söyledik. Ama bugün söz milletindir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyoruz. Biz de milletimizin öngörüsüne güveniyoruz, tekrar hayırlı olsun.” söz konusu.
Mevlüt Çavuşoğlu, bir soru üzerine milletvekilliği seçimi için oy pusulasının çok uzun olduğunu belirterek, “Zarfa sığmak zor oldu. Kıvrımlarla bitmedi. Elbette demokratik bir ülkeyiz. birçok siyasi parti.Birçok siyasi parti, seçimden önce gerekli kriterleri yerine getirerek seçime katılma hakkını elde etti.Liste oldukça uzundu.Bir dahaki sefere muhtemelen daha büyük bir zarf düzenlenir.” dedi.

hasankeyfhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu