Ekonomi

Çekilişte eline geçen Togg’u satışa çıkardı, yazdığı rakamı görenler hayrete düştü

Yerli otomobil Togg’un ilk sahipleri nisan ayında yapılan çekilişle belirlenirken, T10X modelinin teslimatları da ay başından itibaren başladı. Togg’un fiyatı ise V1 RWD standart menzil için 953 bin TL, V2 RWD standart menzil için 1 milyon 55 bin TL ve V2 RWD uzun menzil için 1 milyon 215 bin TL olarak belirlendi.

2.EL ARAÇ PİYASASI OLUŞMAYA BAŞLADI

Togg’daki teslimatların ardından aracın ikinci el piyasası oluşmaya başladı. Araç ilan sitesinde ikinci el olarak satışa sunulan T10X modeli için çok yüksek fiyatlar belirlendi.

SIFIR FİYATTAN 4 KAT FAZLA

953 bin TL’den başlayan aracın fiyatı 3 milyon 500 bin ile 4 milyon lira arasında satışa sunuldu. Yapılan açıklamaların ardından kısa sürede alıcı bulan Togg, fiyatı neredeyse 4 katına çıktı.

TOGG YÜKSEK Mİ OLACAK?

Togg’s CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Togg’da artış olup olmayacağı sorusuna, “Fiyatları piyasa belirliyor. Bu fiyatlar belirlendiğinde aşağı yukarı dalgalanma olursa ona uyacağız dedik. Fiyat listemiz güncel olduğu için şu anda Aralık ayı fiyatını belirleyemiyorum.Yeter ki fiyatları yukarı veya aşağı uyarlayabilelim. Tıpkı diğer üreticilerin yaptığı gibi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu