Haber

Çanakkale’de pompalı tüfekle cinayet: Şüpheli sayısı 4’e çıktı

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde 8 Şubat’ta pompalı tüfekle öldürülen Şakir Aydın (35) ve Tayfun Avcı’nın (26) öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan şüpheli sayısı 4’e yükseldi. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığının 3 gün süren titiz çalışmasının ardından İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, firari olan AK ve DB Bayramiç, Bayramiç ilçe merkezinde yürütülen operasyonda saklandıkları evde yakalandı. Cinayet olayının nedeni uyuşturucu satın alma ve ödeme sorunuydu.

Bayramiç ilçesine bağlı Sarıot köyü yakınlarında pompalı tüfekle düzenlenen cinayet, 8 Şubat akşamı saat 20.30 sıralarında meydana geldi. Şakir Aydın ve Tayfun Avcı motosikletle köyden ayrıldı. Şakir Aydın ve Tayfun Avcı, motosikletle köy kavşağından ana yola dönerken kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından vuruldu. Şakir Aydın olay yerinde, Tayfun Avcı ise kaldırıldığı Bayramiç Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme Ekipleri, Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Kabahatler Araştırma Timi (JASAT), İstihbarat Şube Müdürlüğü, Siber Buglar, Özel Köpek Ekipleri, İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ve Trafik Ekipleri, Şakir Aydın ve Tayfun Avcı’nın cinayet zanlılarını yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. pompalı tüfekle öldürülen kişiler. işe başladı. Ekipler, şüphelileri yakalamak için Bayramiç ilçe merkezi, Sarıot köyü ve Akçakıl köyünde çeşitli adreslerde arama yaptı. Özel Köpek Takımı’nda ‘Tahra’ isimli köpeğin yer aldığı ekipler, gün boyu devam eden yakalama çalışmaları kapsamında ekiplere destek verdi. İlçenin giriş ve çıkış noktaları 3 gün boyunca gece gündüz tutuldu. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri dün AG ve C.Ö.’yü tespit etti. cinayete karışan şüpheliler olarak. Yakalanıp gözaltına alındı. İstihbarat Şube Müdürlüğü titiz çalışma sonucunda firari AK ve DB’yi Bayramiç ilçe merkezinde saklandıkları evde yakaladı. Gözaltına alınan iki şüpheli, ifadeleri alınmak üzere Bayramiç İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

Cinayet olayının nedeni uyuşturucu ve satın alma ve ödeme için para sıkıntısıydı.

Bayramiç ilçesine bağlı Sarıot köyünde düzenlenen pompalı tüfek baskını sonucu uyuşturucu satın alma ve ödeme sorunu ortaya çıktı. Sarıot köyünden gelen Şakir Aydın ve Tayfun Avcı’nın, köy kavşağından motosikletle ana yola dönerken, iddiaya göre bir araç tarafından önlerinin kesildiği, çıkan tartışmanın ardından Şakir Aydın ve Tayfun Avcı’nın, motosikletle öldürüldüğü ortaya çıktı. bir av tüfeği. Öte yandan Şakir Aydın ve Tayfun Avcı’nın, öldürülmeden önce cinayet zanlıları ve bir vatandaşın düzenlediği yardım etkinliğine katıldıkları, ardından köydeki bir konutun bahçesinde alkol içtikleri ortaya çıktı. – ÇANAKKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu