Ekonomi

Bakan Göktaş açıkladı: Aile Yardımı ödemeleri bugün hesaplara yatırılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamındaki ödemeleri yatırdıklarını açıkladı.

Göktaş yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Aile Destek Programı’nın 2022 yılında uygulamaya konulduğunu ve geçen ay yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir yıl daha uzatıldığını hatırlattı.

Destek kapsamında hanelere 30,6 milyar lira ödediklerini belirten Göktaş, programın başından bu yana hanelere sağlanan takviyelerin bedelinin 43,7 milyar lirayı aştığını kaydetti.

HANE BAŞINA 850 İLA 1250 TL ÖDEME YAPILIYOR

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelerin gelir düzeyine göre 850 ila 1250 lira arasında destek verdiklerini belirten Göktaş, “Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ödemeleri banka hesaplarına yatırıyoruz. Program kapsamında bu ay ihtiyaç sahibi hanelerimize 4,3 milyar lira destek vereceğiz.”

ÇOCUKLAR VE ELEKTRİK MALZEMELERİ DE PROGRAMA DAHİLDİR

Ekim 2022’de Türkiye Aile Destek Programı’na Çocuk Nafakası ve Elektrik Tüketim Yardımı’nın eklendiğini hatırlatan Göktaş, şunları söyledi:

“Desteklerimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödemeler yapıyoruz. Nafaka kapsamında hanelerimize aylık 350-650 lira arasında ek destek sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Desteğimiz ile hanemize aylık 112-225 lira arasında ödeme yapıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

cemisgezekhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu