Haber

Bahçeli’den İsrail’e çok sert tepki: Mescid-i Aksa bizim ilk kıblemizdir!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırısına sert tepki gösterdi.

Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Mübarek Ramazan ayının mübarek iklimini soluduğumuz bir dönemde, Mescid-i Aksa’ya yönelik menfur ve saldırgan muameleden derin endişe ve üzüntümüzü ifade etmeyi manevi ve milli bir sorumluluk olarak görüyorum. -Aksa.” açıklama yaptı.

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

“İsrail’in tavrı düşmanca”

İsrail güvenlik güçlerinin 4 Nisan 2023 akşamından itibaren terör yöntemleri kullanarak Harem-i Şerif’in kutsal ve dokunulmaz statüsünü yok etmeye ve kutsal dokusuna zarar vermeye çalışması kabul edilemez bir ilkelliktir. İsrail’in muamelesi düşmanca.

“İNSANLIK DIŞI OPERASYONLARI TÜM GÜCÜMLE KINIYORUM”

Mescid-i Aksa’ya baskın yapılması, oraya sığınan ve ibadet eden din kardeşlerimize şiddetle müdahale edilmesi, ayrıca çok tehlikeli olayların fitilini ateşleme ihtimali, insan ve inanç haklarını hiçe sayarak mukaddeslerimize yönelik vahim ve yağmacı bir saldırıdır. İsrail hükümetini gerilimi tırmandıracak şiddet eylemlerine bir an önce son vermeye ve aynı zamanda sağduyuya davet ediyor; Mescid-i Aksa’ya yapılan saygısız, kaba, orantısız, yaralayıcı ve insanlık dışı operasyonları tüm gücümle kınıyorum.

“İLK Kıblemiz”

Bilinmelidir ki, Mescid-i Aksa bizim ilk kıblemiz, miracın miracın eşiğidir ve öyle kalacaktır.

 

battalgazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu