Haber

Babala TV’de Anayasa Değişikliği Yorumu Yapan Ali Babacan’ın Sözleri Yine Gündem!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda parlamenter sistem ve yeni anayasaya ilişkin yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Babacan’ın BaBaLA TV’deki sözleri, Babacan’ın “Cumhur İttifakı anayasa değişikliğiyle ilgili her an ‘Birlikte çalışalım’ derse çalışmaya hazırız” demesinin ardından yeniden gündem oldu.

Millet İttifakı’nda yer alan DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan, önceki gün Mustafa Yılmaz’ın sunduğu Seçime Özel programının konuğu oldu.

Seçimle ilgili değerlendirmelerde bulunan Babacan; İkinci tür seçimlerden sonra Meclis aritmetiğine göre anayasa değişikliğinin ancak Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı’nın birlikte çalışması halinde yapılabileceğini belirtti.

Ali Babacan’ın açıklamalarını buradan dinleyebilirsiniz.

Babacan, son günlerin en çok konuşulan konularından biri olan anayasa değişikliğine ilişkin,

Millet İttifakı ile Millet İttifakı’nın uzlaşamadığı bir konuda anayasa değişikliği yapılması mümkün görünmüyor. Dikkat ederseniz hükümetten önemli bir eleştiriyle karşılaşmadık. Bundan dolayı bu noktadayız. Cumhur İttifakı her an anayasa değişikliği için ‘Birlikte çalışalım’ derse biz çalışmaya hazırız. Biz onlara diyoruz ki, birlikte çalışalım, size şunu söyleyeyim’.

Tüm bu yaşananların ardından Oğuzhan Uğur’un sunduğu BaBaLa Tv’de yayınlanan Konular Açık Mikrofon’da Ali Babacan’ın sözleri yeniden gündem oldu.

İşte o anlar ?

haberfethiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu