Haber

Avustralya Sağlık Sistemi Uyarı Sesi Duyuyor

KANBERRA, 2 Şubat (Xinhua) — Avustralya’da Perşembe günü yayınlanan bir hükümet raporuna göre, giderek daha fazla sayıda Avustralyalı maliyetler nedeniyle hayati önem taşıyan sağlık hizmetlerini erteliyor.

Verimlilik Komisyonu’nun sağlık sistemiyle ilgili yıllık raporu, büyüyen hastane bekleme listelerini ve ambulanslar, diş bakımı ve tıbbi randevulardaki değerli gecikmeleri ortaya çıkardı.

Rapora göre, 2022 ortasına kadar Avustralyalıların yüzde 3,5’i maliyetler nedeniyle GP ziyaretlerini erteledi veya iptal etti.

Rapor Cuma günü, Başbakan Anthony Albanese ile eyalet ve bölge liderleri arasında sağlık sistemi reformlarını tartışmak üzere yapılacak önemli bir toplantı öncesinde yayınlandı.

Eyalet liderleri ve sağlık bakanları, Avustralya’nın evrensel sağlık sistemi Medicare’i elden geçirmesi ve hastane finansmanını artırması için federal hükümetle lobi yapmak üzere güçlerini birleştirdi.

Sağlık Bakanı Mark Butler daha önce sağlık sisteminin Medicare’in 40 yıllık tarihindeki en kötü dönüşü yaşadığını kabul etmişti.

Çarşamba günü konuşan Butler, “Hiç bu kadar pahalı olmamıştı,” diyerek doktora görünmenin hiç bu kadar zor olmadığını söyledi.

hayraboluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu