Teknoloji

Apple’ın kendi iPhone kılıfları ne kadar iyi? Bu kılıflar paraya değer mi?

yeni iPhone Bir tane aldığında, yanına bir kılıf almak her zaman iyi bir fikirdir. Çünkü kazalar olabilir ve binlerce dolar değerindeki yeni iPhone’unuz yere düşüp paramparça olabilir. Telefonunuzu bir Apple mağazasından veya Apple.com’dan satın alıyorsanız, ödeme yaptığınızda şirket size kılıfını da gösterecektir. Ama belki de onları görmezden gelmek daha iyidir. Tamam ama neden?

Apple’ın iPhone kılıfları paraya değer mi?

iPhone’unuzun fiyatı 30.000 TL’yi geçebilirken kasaya harcayacağınız para küçük bir ek masraf gibi görünse de aslında alternatiflerine göre çok değerli. Apple’ın iPhone’ları için 3 tıbbi kılıfı var: şeffaf, silikon ve deri ve paraya değip değmeyeceği tartışmalı.

Örneğin iPhone 14 için MagSafe’li şeffaf kılıfın fiyatı 1.000 TL’nin üzerinde. Bu kadarını verdiğinizde, doğal olarak uzun süre dayanacak yüksek kaliteli bir kılıf istersiniz. Ancak bu eserlerin birçoğunda durum böyle değildir. Birçok kullanıcı raporuna göre şeffaf kılıf kenarlarda çatlama eğilimi gösteriyor, Silikon kılıf çok kolay kırılıyor ve deri kılıf bir süre sonra düzensiz aşınma göstermeye başlayabiliyor.

Bir Apple kılıfı almanız gerekiyorsa, deri kılıf internette daha iyi kullanıcı incelemelerine sahip gibi görünüyor (ancak yine de muhtemelen iPhone’unuz için en iyi deri kılıf değil). Bununla birlikte, deri kılıflar biraz daha fazla bakım gerektirir ve herkes için ideal olmayabilir ve çok çabuk kirlenebilir veya eski görünebilir. Her iki durumda da, internette küçük bir araştırma yaparak, Apple’ın kendi seçeneklerinden daha ucuz ve/veya daha iyi alternatif iPhone kılıfları bulabilirsiniz.

Kılıf kullanmak istemiyorsanız seçenekleriniz nelerdir?

iPhone’unuzu kılıfsız kullandığınızda, kozmetik olarak zarar görme olasılığı oldukça yüksektir ve güzel bir kılıf bu olasılığı önemli ölçüde azaltabilir. Ancak, teminat kullanmaktan kesinlikle nefret ediyorsanız, bir sigorta planı satın almayı düşünmelisiniz. Bu durumda telefonunuz yanlışlıkla hasar görürse onunla yalnız kalmaktan bir nebze olsun kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu