Haber

Almanya’da Ukrayna’ya silah sevkiyatını durdurmak için imza kampanyası

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşta federal hükümetin Ukrayna’ya silah tedarikini durdurmak için Almanya’nın yürüttüğü kampanyaya yüzbinlerce kişi katıldı.

Sol Parti Milletvekili Sahra Wagenknecht ve gazeteci-yazar Alice Schwarzer’in change.org sitesinde “Barış Manifestosu” başlığıyla başlattığı imza kampanyasına 600 binden fazla kişi imza attı.

Bazı siyasetçiler, sanatçılar, gazeteciler ve siyaset bilimciler imza kampanyasına ilk imza atanlar arasında yer alıyor.

Wagenknecht ve Schwarzer’in kaleme aldığı yazıda, çatışmaların bu şekilde devam etmesi halinde Ukrayna’nın nüfusunun azalacağı ve kısa sürede harap bir ülke haline geleceği belirtildi. kelime yer aldı.

Yazıda, Ukrayna’nın Batı’nın desteğiyle bazı savaşlarını kazanabileceği ancak dünyanın en büyük nükleer gücüne karşı savaşı kazanamayacağı belirtildi.

Müzakere etmenin teslim olmak değil, yüzbinlerce ölümü önlemek için her iki tarafta taviz vermek anlamına geldiğine işaret edilen yazıda, Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un Ukrayna’ya silah sevkiyatını, ateşkes ve barış görüşmelerini durdurmasını isteyen güçlü bir ittifakın Alman ve Avrupa seviyesi. öncülük etmesi istendi.

Kaybedilen her günün birçok insanın hayatına mal olduğu vurgulanan yazıda, “Bizi 3. dünya savaşına biraz daha yaklaştırıyor.” terim kullanıldı.

haber-arsuz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu