Ekonomi

ABD 10 yıllık hazine kağıtlarının getirisi 16 yıl sonra yüzde 5’i aştı

ABD’nin 10 yıllık vadesiHazine bonosu getirisi, BeslediFaiz oranlarının yüksek kalacağı ve hükümetin genişleyen açıkları kapatmak için tahvil satışlarını daha da artıracağı beklentileriyle 2007’den bu yana ilk kez %5’i aştı.

Getiri dokuz baz puan artarak %5,01’e yükseldi ve 16 yıl sonra ilk kez bu seviyeye ulaştı.

Hükümet büyüyor bütçe açıkları ABD’nin sürdürülebilirliğine ilişkin artan endişeler aynı zamanda tahvilleri de zayıflatıyor ve bu da muhtemelen ABD Hazinesini tahvil ve tahvil arzını artırmaya devam etmeye zorlayacak. Ağustos ayında son 2,5 yıldır ilk kez üç aylık tahvil satışlarını artırdı. Janet YellenOnun liderliğindeki Hazine Bakanlığı şimdi Kasım ayındaki geri ödemeye hazırlanıyor.

TD Menkul Değerler stratejistleri Gennady GoldbergVe Molly McGownYatırımcı notlarında, “Bu seviyeler yakın vadede cazip görünse de, yatırımcıların teknik zayıflığın ortasında düşen bıçağı yakalamak yerine katalizörleri (jeopolitik riskler veya yavaşlayan veriler gibi) beklemeye devam etmesi muhtemel. Bu, kısa vadede faiz oranlarındaki oynaklığı son derece yüksek tutabilir.” terim.”değerlendirmesini yaptı.

Küresel tahvil gösterge endeksinin %5 manevi seviyesinin üzerine çıkması durumunda, Fed ve diğer merkez bankaları faiz artırımlarını durdursa bile yatırımcılar yapışkan bir enflasyon ortamıyla karşı karşıya kalacak. borçlanma maliyetleriKan basıncını hızlı bir şekilde düşüremeyecekleri varsayımının altını çiziyor.

Forex Haber Merkezi

haber-derecik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu