Haber

4 kişiyi yaralayan köpeğin sahibine 4 yıl 6 aya kadar hapis

4 kişiyi yaralayan köpeğin sahibine 4 yıl 6 aya kadar hapis istemi

ANKARA’da sahipsiz kaldığı alanda 4 kişiye saldırıp yaralayan ‘Cane Corso Italiano’ cinsi köpeğin sahibi Umut Batuhan Yalçın hakkında ‘silahla kasten yaralama olasılığı’ suçlamasıyla iddianame düzenlendi. 4 yıl 6 ay hapis cezası talep etti. İddianamede, site güvenlik müdürü, yardımcısı ve 2 güvenlik görevlisi hakkında gerekli tedbirleri almadıkları gerekçesiyle 1,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Olay, Mayıs ayında Çankaya ilçesinde meydana geldi. Umut Batuhan Yalçın’ın yaşadığı sitede tasmasını çıkararak serbest bıraktığı ‘Cane Corso Italiano’ köpeği H.Ö. (49), eşi E.Ö. (46) çocukları M.Ö. (28) ve EK (42) bayana saldırdı. Köpeğin saldırısında 4 kişi yaralandı. Köpek, belediye ekiplerince uyuşturucu iğnesi ile etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan Umut Batuhan Yalçın, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yalçın, avukatının itirazı üzerine 10 gün sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI: Olayla ilgili soruşturma tamamlandı, 5 kişi hakkında iddianame düzenlendi. İddianamede, zanlı Umut Batuhan Yalçın’ın sokakta bulduğu ‘Cane Corso Italiano’ köpeğini sahiplenerek evine getirdiği, hayvanın saldırgan olduğunu anlayınca evinin bahçesine bıraktığı belirtildi. yaşadığı site. HO, EO, MO, EK’ye; Bu kişilerin komşuların yardımıyla kurtarıldığı bildirildi. Saldırıda 3 kişinin hafif yaralandığı, EK isimli bayanın ise yüzünde kalıcı iz ile yaralandığı belirtildi. Zanlının ifadesinde; Saldırgan olduğunu anlayınca köpeği site bahçesine bıraktığını söylediği belirtildi. Hayvanın cinsi dikkate alındığında Yalçın’ın eyleminin ‘olası kasıtla kasten yaralama’ suçu olarak değerlendirilmesi gerekiyor. 4 kişiye saldıran köpeğin güvenlik kamerası görüntülerinden, hayvanın müştekilere farklı saat dilimlerinde saldırdığı belirlenirken, güvenlik müdürü Emin K., müdür yardımcısı Yusuf Ö. ile güvenlik görevlileri Berkay D. ve Emre D. özen ve dikkat yükümlülüğüne aykırı davranarak müştekilerin yaralanmasına neden oldu.

Bu kapsamda zanlı Umut Batuhan Yalçın’ın ‘silahla kasten yaralama olasılığı’ndan 4 yıl 6 ay, diğer sanıkların ‘taksirle yaralamaya neden olma’ suçundan 1,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu