Haber

2 kişinin duvarını kırdıkları iş yerinden telefon hırsızlığı kamerada

BATMAN’da 2 kişinin, gece saatlerinde duvarına kırarak girdikleri iş yerinden 30 bin TL değerinde cep telefonu, şarj aleti ve kılıf çaldığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 13 Kasım günü saat 04.30 sıralarında Çarşı Mahallesi’nde meydana geldi. Kimliği belgisiz 2 kişi, metruk binanın duvarını kırarak, bitişikteki telefon satışı yapılan iş yerine girdi. Telefonları, şarj aleti ve kılıfları toplayan şüpheliler yaklaşık 30 bin TL kıymetindeki eserlerle duvardaki delikten çıkıp kaçtı. Sabah iş yerini açmak için gelen Mehmet Emin Güneş, hırsızlığı fark etti. Güvenlik kamerasından hırsızlık anlarını izleyen Güneş, polise ihbarda bulundu. Gruplar, iş yerinde parmak izi çalışması yaparken, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

‘İŞ YERİMİZİ TALAN ETMİŞLER’Mehmet Emin Güneş, iş yerinin etrafında terk edilmiş metruk binalar olduğunu tabir ederek, şunları söyledi:

“Esnaf olarak çok güç durumdayız. Alarmlarımızı, kamera sistemlerimizi kurduk fakat bunlar ne alarmdan ne de kameradan çekiniyor. Zira birçok uyuşturucu bağımlısı. Biz esnaf olarak şu anda diken üstündeyiz. Yaklaşık 30 bin TL’lik eser çalınmış. Hem duvar hem de mobilyalar kırılmış. Bedelli eşyalarımızın hepsini çalmışlar. İçeriyi de dağıtmışlar. Değerli eşyaları almışlar, başkalarını bırakmışlar. Biz esasen zar sıkıntı geçiniyoruz. Burada kendimizi yönetim edebiliyoruz lakin böylesi olaylar başımıza geldiği vakit ne yapacağımızı bilemiyoruz. İş yerimizi talan etmişler. İki kişi gelmişler. Biri aşağı inmiş, oburu delinen kısmın başka tarafında bekleyerek, içerdekinin verdiği eşyaları almış. Bir adedinin yüzü açık, eldiven takmamış esasen. Kamera kayıtlarımızı emniyete teslim ettik. Tabirimizi de verdik. İnşallah bir an evvel hatalıların bulunmasını istiyoruz. Diğerlerinin da canı yanmasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu